درباره‌ی ما

زاناکس یک کسب و کار غیر متمرکز دیجیتال در حوزه‌ی تولید و توزیع مواد شیمیایی و محصولات وابسته است. زاناکس در دورانی ایجاد شد که کسب و کارهای نابهره‌ور یکی پس از دیگر از صحنه اقتصاد ایران حذف می‌شدند و جایی برای شرکت‌های عریض و طویل نابهره‌ور یا دفاتر و انبارهای تجاری بزرگ نبود.

 

تا کنون کسب و کارها در محاسبه قیمت تمام شده هزینه‌های غیرضرور خود شامل تعداد زیاد نیروی کار، دفاتر گران قیمت و تجملات را بر روی قیمت کالا محاسبه کرده و از مشتری می‌گرفتند. اما دیگر امکان چیزی نیست و اقتصاد چنین کسب و کارهایی را تنبیه و گاهی حذف می‌کند.

زاناکس برای این تشکیل شد تا بتواند با هزینه‌های سربار بسیار پایین‌تر از رقبا سهمی از بازار توزیع مواد شیمیایی را به دست آورد. این سبک از کسب و کار از آن جهت منجر به رشد ما در این بازار می‌شود که به فکر مشتریان هستیم. یعنی ما تلاش خواهیم کرد از سود مشتریان سود کسب کنیم. هرگاه کسب و کار مشتریان رشد کند ما نیز رشد خواهیم کرد. 

ما به عنوان بخش از کسب و کار شما که در بخش تامین مواد اولیه فعالیت می‌کند فعال خواهیم بود و شما می‌توانید با خیال راحت این بخش از کسب و کار خود را برون سپاری کنید.

سوال مهم می‌تواند این باشد که ما چگونه کار می‌کنیم و چگونه به کسب و کارها کمک می‌کنیم؟

در ابتدا باید عرض کنیم که ما هزینه‌های جاری خود را بسیار کاهش داده‌ایم که هزینه های جانبی ما منجر به افزایش قیمت و افزایش هزینه‌های تولید شما نشود.
در گام بعد تیم تامین محصول ما توانسته با سال‌ها تلاش و ایجاد ارتباطات گسترده‌ شبکه‌ای از تولید‌کنندگان و واردکنندگان اصلی محصولات شیمیایی را ایجاد کنید و بتواند محصول مورد نیاز کسب و کار شما را با بهترین قیمت به دست شما برساند.

تضمین کیفیت و تصمین اصالت تنها یک واژه عبس نیست، یک تعهد رفتاری است که ما بر خود واجب می‌دانیم، اگر محصولی که از ما خریده‌‌اید مطابق با شرح محصولی که خدمت شما معرفی کرده‌ایم نباشد این وظیفه ماست که کالا را مرجوع کنیم و مبلغ کالا را عودت دهیم.

ما چه کسانی هستیم؟

ما گروهی از دانش آموختگان و متخصصان بازاریابی و تامین محصول هستیم که تلاش می‌کنیم تا زاناکس را بسازیم و از آن امرار معاش کنیم.

آیا زاناکس تولیدکننده است؟

به صورت فنی امکان این که هر کسب و کاری بتواند چندین محصول را تولید و عرضه کند وجود ندارد و برای این موضوع یا باید یک سیستم دولتی بزرگ یا یک دروغ‌گوی بزرگ باشیم. زاناکس برخی از محصولات شامل پتاسیم نیترات، سدیم نیترات، هیومیک اسید مایع، کود مرغی مایع و کلسیم نیترات را به صورت مشارکتی تولید می‌کند و در باقی محصولات تنها توزیع‌کننده رسمی و دست اول است.